Завантаження погоди...

Лісівники закликають бути обережними при «тихому полюванні».

Збір грибів в Україні дуже популярний як вид активного відпочинку. Прогулюючись лісом вдихаючи свіже повітря і насолоджуючись природною красою навколо себе, треба пам’ятати, що до збору грибів, їх заготівлі, приготування і прийому в їжу необхідно ставитись дуже відповідально. Щоб уникнути неприємних наслідків, ми радимо Вам дотримуватися таких Правил збирання грибів:

1.     Ні в якому разі не слід брати невідомі гриби. Імовірність отримати отруєння в цьому випадку дуже висока.

2.     Вирушати по гриби рекомендують рано вранці. Оптимальний час для збирання грибів – 6-7 година ранку.

3.     Під час грибного полювання не залишайте дітей без нагляду і ні в якому разі не дозволяйте їм пробувати на смак сирі гриби і ягоди.

4.      Якщо ви сумніваєтеся в тому, що це за гриб, краще його не брати.

5.     Не слід вживати гриби кілька днів підряд.

6.     Не збирайте і не вживайте грибів, які біля основи ніжки мають округле потовщення, оточене «комірцем» (як, наприклад, у червоного мухомора) і не пробуйте їх на смак.

7.     Ніколи не збирайте гриби перезрілі, ослизлі, зіпсовані, червиві.

8.     Їстівні гриби, що ростуть біля автомобільних доріг, акумулюють свинець, який міститься у вихлопних газах, і стають отруйними. Не беріть їх.

9.     Ніколи не спокушайтесь на приємний колір і смак грибів. Деякі небезпечні отруйні гриби мають досить «апетитний вигляд» і приємно пахнуть.

10. Глибоко помилковою є думка, ніби личинки комах і слимаки не їдять отруйних грибів. їдять! Буває, навіть дуже отруйні їдять.

11. Якщо збираєте в лісі печериці, звертайте особливу увагу на колір пластинок, що містяться зісподу шапки. Ніколи не збирайте і не їжте печериці, що мають пластинки білого кольору. У справжніх їстівних печериць пластинки швидко рожевіють, а потім темніють. У смертельно-отруйної поганки, схожої за зовнішнім виглядом на печерицю, пластинки завжди білого кольору.

12. Принесені додому гриби необхідно в той самий день розкласти за видами і знову детально проглянути. Всі сумнівні, перезрілі, червиві гриби викидають.

13.  Якщо ви не впевнені у своїх знаннях про їстівні гриби, поряд немає досвідченого грибника, а ви боїтесь помилки, краще не збирайте гриби — виберіть інший спосіб відпочинку.

14. За перших же симптомів отруєння (нудота, діарея, біль в животі, запаморочення, головний біль, спрага, слабкість, можливі галюцинації, збудження або навпаки загальмованість, втрата свідомості, падіння артеріального тиску, ускладнення дихання) слід негайно звернутися до лікаря. Грибне отруєння небезпечне тим, що досить часто закінчується летальним результатом – саме через те, що люди нехтують правилами безпеки.

Також лісівники ДП «Полтавський лісгосп» закликають відпочиваючих дотримуватись Правил пожежної безпеки в лісах, оскільки на території лісгоспу триває пожежонебезпечний період.

Фото з інтернету.


×